WYCIECZKA DLA FIRM DO RUMUNI - SIEDMIOGRODU:


RUMUNIA:

Transylwania kojarzona jest z zamczyskami, duchami i wampirami... ale to także wysokie góry, piękne krajobrazy, a także najlepiej zachowane średniowieczne miasta Europy. Wielonarodowe dziedzictwo kulturowe Siedmiogrodu jest widoczne w strojach ludowych, architekturze, kuchni, muzyce i festiwalach.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach wieczornych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii.
2 DZIEŃ
W godzinach rannych przyjazd do dawnej stolicy Siedmiogrodu Alba Iulia, zwiedzanie twierdzy Alba Karolina, Biblioteka Battyáneum, Sala Zjednoczenia, Uniwersytet oraz renesansowe pałace Miclosza i Apora. Następnie zwiedzanie Sibiu, w programie m.in. starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Hueţ, kościł ewangelicki, Prawosławną Cerkiew Metropolitalna Św. Trócy wraz z urokliwą zabudową Starego miasta zwanego czerwonym miastem. Obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sinaia, zwiedzanie pałacu Peles. Następnie zwiedzanie Brasova, rynek wraz z ratuszem, cerkiew prawosławna, cerkiew Św. Mikołaja, mury miejskie, kościół św. Bartłomieja, czarny Kościół. Przejazd do Bran, zwiedzanie Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Preimer - kościół z murami obronnymi umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Sighişoary, zwiedzanie miasta Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przyjazd przez Tirgu Mureş, krótkie zwiedzanie miasta, perełki secesyjnej twierdza miejska, kościół unitariański, katedry katolickiej i prawosławnej, magistrat, Pałac Kultury. Przejazd do Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.
5 DZIEŃ
Powrót w godzinach rannych.

CENA:

od 579 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 619 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 729 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem LUX
2 noclegi
2 śniadania, 2 obiadokolacje
Ubezpieczenie KL, NNW (TU Signal Iduna)
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu - ok. 60 Lei.

Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.